Modne kolory ścian - jakie rolety do nich dopasować?

    Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Modne kolory ścian - jakie rolety do nich dopasować?

Przeprowadzając remont stajemy przed wieloma trudnymi decyzjami. Jedną z nich jest wybór takiego koloru ścian, by pasował do pozostałych elementów znajdujących się we wnętrzu. Przedstawiamy 3 modne kolory ścian oraz pasujące do nich barwą i stylem rolety z naszej oferty.

Jakie są modne kolory ścian?

Przy podejmowaniu decyzji o kolorze ścian warto skorzystać ze wskazówek, jakie podsuwają nam specjaliści. Co roku wiele firm i instytucji przygotowuje rankingi najmodniejszych barw miesiąca czy danego sezonu. Wśród nich największe znaczenie mają tytuły kolorów roku przyznawane przez Instytut Pantone, Tikkurilę oraz AkzoNobel. Teraz - w bieżącym 2019 roku - to miano i miejsca na podium zdobyły kolejno living coral, flamingo oraz spiced honey. Jakie barwy kryją się pod tymi nazwami? Jak dobrać odcień rolet dla ścian pomalowanych tymi kolorami? 

Living coral

Living coral - koralowy z odrobiną złota - to kolor roku 2019 według Instytutu Pantone. Na skali barw plasuje się między pomarańczowym, różowym a złotym. Według specjalistów z Pantone, odcień ten ma symbolizować optymizm, ekscytujące poszukiwania oraz doświadczenia, których wynikiem jest dialog między ludźmi i prawdziwa bliskość. Jak sami mówią są to wartości, których we współczesnym, ogarniętym przez komputery i technologie świecie, najbardziej brakuje. 

Jakie kolory będą najlepiej pasować do living coral? Jeśli lubisz odważne połączenia, to skontruj go soczystą fuksją – nadasz w ten sposób wnętrzom energetycznego, żywiołowego charakteru. Jeżeli zaś wolisz nieco „uspokoić” swój pokój, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się rolety utrzymane w piaskowej żółci, złocie lub militarnej zieleni. 

Spiced honey

Global Aesthetic Center AkzoNobel wybrało barwę mocno odróżniającą się na tle dwóch pozostałych kolorów roku. W przeciwieństwie do żywych, intensywnych odcieni, proponowany przez ekspertów spiced honey to jasny, odrobinę chłodny brąz, zbliżony do barwy cynamonu, terakoty i bursztynu. Swoją decyzję specjaliści uzasadniają radosnym, pełnym nadziei charakterem tego koloru, który ma być remedium na wszystkie przykre wydarzenia ostatnich lat. 

Spiced honey świetnie wygląda na ścianach  - zarówno jednej, jak i wszystkich w pomieszczeniu. Równie dobrze będzie prezentować się z białymi, błękitnymi i szarymi, ale także pomarańczowymi bądź złotymi roletami. Również aranżacje wykorzystujące rolety zaciemniające w odcieniu brązu, beżu, wanilii, kości słoniowej czy szarości mogą okazać się świetnym

Flamingo

Producent uznanych na całym świecie farb - firma Tikkurila - kolorem roku 2019 okrzyknęła flamingo. Jak nietrudno się domyślić to róż inspirowany barwą piór afrykańskich ptaków, jednak w nieco bardziej stonowanej wersji - połączenie brzoskwiniowego z odrobiną różu. Według Finów ma on symbolizować radość, świeżość i energię, których w naszym zabieganym i pełnym niepewności życiu wciąż jest za mało. 

Ten odważny kolor, plasujący się między słonecznymi tonacjami a zimnym różem, dobrze komponuje się z różnymi barwami. Ze względu na swoją intensywność szczególnie dobrze będzie prezentował się w towarzystwie stonowanych propozycji. Decydując się na farbę flamingo na ścianach, dobrym pomysłem jest skonfrontowanie jej z czystą bielą, spokojną szarością lub innymi, delikatnymi pastelami. Niezłym pomysłem może też okazać się łagodny błękit, a także intensywna czerwień.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod