Jak wyczyścić metalowy karnisz?

    Karnisze    0Komentarzy
Jak wyczyścić metalowy karnisz?

Mycie okien i pranie firanek to standardowe czynności, które wykonuje się w każdym domu kilka razy do roku. Odświeżając zasłony i firanki nie sposób jednak zapomnieć o karniszach, które również wymagają odrobiny uwagi. Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie jak wyczyścić metalowy karnisz.

Wytrzyj z kurzu

Pierwszą czynnością, która powinna zostać wykonana zaraz po zdjęciu firanek i zasłon, jest wyczyszczenie karnisza z kurzu. Najlepiej zrobić to przy pomocy wilgotnej ściereczki z mikrowłókna czy bawełny. Ważne, żeby dobrze zebrała cały kurz i ewentualne pajęczyny, które mogły pojawić się na niewidocznych za zasłonami wspornikach.

Zadbaj o metal

Po wytarciu kurzu czas na zabiegi pielęgnacyjne. Wystarczy na miękką szmatkę nanieść odrobinę płynu do pielęgnacji metalu, przetrzeć nią karnisz, a następnie wypolerować. Taki zabieg pozwoli usunąć resztki brudu, jak np. ślady po muchach czy pająkach. Środek do pielęgnacji metalu nada karniszowi lekkiego połysku oraz stworzy powłokę, która zapobiegnie szybkiemu ponownemu zabrudzeniu.

Metalowy karnisz można również wyczyścić przy użyciu domowych sposobów, które skutecznie mogą zastąpić środki chemiczne. Do tego celu można użyć soku z cytryny, octu spirytusowego czy kwasku cytrynowego. Każdą z tych substancji należy rozpuścić w wodzie i takim roztworem przetrzeć metalowe rurki karnisza. Rozpuszczą one pozostałe na rurkach zabrudzenia, a z pewnością będą bardziej przyjazne dla środowiska niż sztuczne środki chemiczne.

Mamy nadzieję, że powyższe podpowiedzi dały odpowiedź na pytanie jak wyczyścić metalowy karnisz. Warto je stosować regularnie, bo dzięki temu nie dopuścimy do nadmiernego zabrudzenia karnisza i zawsze będzie wyglądał jak nowy.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod