Jakie rolety do kuchni nowoczesnej wybrać?

    Rolety    0Komentarzy
Jakie rolety do kuchni nowoczesnej wybrać?

Jakie rolety wybrać do kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym? Odpowiedni kolor to jedno z kryteriów. Niemniej istotne jest, by rolety były wykonane z materiału łatwego w czyszczeniu i odpornego na parę wodną oraz wilgoć - wszechobecnych podczas gotowania. Na jaki wariant postawić w nowoczesnej kuchni? Podpowiadamy. 

Idealne rolety do kuchni nowoczesnej, czyli jakie?

  • Odporne na zabrudzenia. Kuchnia jest miejscem, gdzie nietrudno o zabrudzenia. Wybierając osłonę okienną do tego pomieszczenia, warto wybrać model wykonany z materiału, który łatwo się czyści. W niektórych modelach nowoczesnych rolet producenci pokrywają ich tkaninę dodatkową warstwą gumy lub ochronnej powłoki, co ułatwia usuwanie zabrudzeń, a dodatkowo również chroni przed przegrzewaniem się i nadmiarem promieni słonecznych.

  • Odporne na parę wodną i wilgoć. Kuchnia - podobnie jak łazienka - to pomieszczenie, w którym jest dużo wilgoci. Podczas gotowania z garnków i naczyń wydobywa się para wodna, która osiada we wszystkich zakamarkach. Dlatego tak ważne jest, by wybrać roletę z materiału, który nie pochłania wilgoci i nieprzyjemnych zapachów - takie właściwości posiadają np. tkaniny, z których szyje się firanki.. By zapobiec zaparowywaniu wnętrza czy szyb warto pamiętać o regularnym wietrzeniu. Zamontowanie wywietrzników poprawia rotację i cyrkulację powietrza i sprawia, że w środku nie jest zbyt szczelnie.

  • Proste. Styl nowoczesny to nurt, któremu zdecydowanie bliżej do minimalizmu i umiaru niż przepychu i nadmiaru. Każdy element znajdujący się w kuchni nowoczesnej powinien być stonowany, w prostej formie. Rolety z naszej oferty - za sprawą prostego kształtu i klasycznej linii - to modele, które odnajdą się w pomieszczeniu zaaranżowanym w tym nurcie.

  • Przylegające do okna. W nowoczesnym budownictwie na kuchnie projektanci nie przeznaczają dużego metrażu. Znacznie popularniejsze niż niezależna kuchnia rozwiązanie to połączenie aneksu kuchennego z salonem. W niewielkim mieszkaniu każdy skrawek przestrzeni jest na wagę złota, dlatego do kuchni - szczególnie małej lub wąskiej - najlepiej wybrać rolety okienne, które przylegają do szyby. Taka propozycja - w odróżnieniu od firanek czy zasłon - zajmuje znacznie mniej miejsca. Podczas montażu rolety i mocowania jej mechanizmu warto mądrze zaplanować, czy łańcuszek powinien znajdować się po lewej czy prawej stronie. Najlepiej postawić na stronę, gdzie jest więcej miejsca i swobodny dostęp, by zwinąć lub rozwinąć tkaninę.

Jaki kolor rolet do kuchni nowoczesnej wybrać? 

W stylu nowoczesnym króluje biel, czerń i błysk. Intensywne kolory? Zdarzają się (np. zieleń, błękit, żółty), ale na niewielkich powierzchniach. Jaki kolor rolet do kuchni nowoczesnej wybrać? 

Przedstawiamy 4 tropy: 

  1. Nieśmiertelna klasyka - biel i czerń to zawsze dobry pomysł - sprawdzi się również w stylu nowoczesnym. Do kanonu klasyki zaliczyć również można szarość, a także granatowy (nazywany nową czernią).

  2. Delikatne pastele - czy delikatne, rozmyte bielą barwy będą pasować do nowoczesnej kuchni? Nic nie stoi na przeszkodzie, by we wnętrzu urządzonym w kontrastowych kolorach, z chromowanymi powierzchniami dodatki w postaci rolet były pastelowe. 

  3. Neutralna paleta - to wszystkie kolory, które na pewno nie kwalifikują się do grupy ciepłych (czerwony, żółty, pomarańczowy) i zimnych (niebieski, zielony, różowy), a także nie są bielą lub czernią. Są to przeróżne odcienie szarości, beży i brązów. 

Intensywny kolor - w stylu nowoczesnym - o czym wspominaliśmy powyżej - nie trzeba rezygnować z intensywnych kolorów. Co prawda nie spotyka się ich na dużych powierzchniach (wszystkich ścianach czy całej zabudowy kuchennej), ale na jednym do trzech dodatków już tak. Jedna, najwęższa ściana, 1-2 szafki z całej zabudowy, blat stołu i mniejsze elementy: klosz lampy, roleta, donice na zioła, suszarka na naczynia - to propozycje, które mogą być w intensywnej barwie.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod