1. Jak czyścić rolety?

Rolety można czyścić wilgotną szmatką lub gąbką w taki sposób, aby nie przemoczyć tkaniny. Przemoczenie tkaniny może spowodować trwałe zabrudzenia w postaci plam, zacieków oraz odkształcić tkaninę w miejscu czyszczenia.

2. Czy rolety można zwężać?

Zwężenie rolety we własnym zakresie jest możliwe aczkolwiek odradzamy takie rozwiązanie. Zwężając roletę powstaje ryzyko prucia się tkaniny w miejscu zaszycia obciążnika. Dodatkowo proszę pamiętać, że oprócz zwężenia tkaniny należy również obciąć rurkę nawojową i dodatkowo w roletach Lux i Zebra metalowe profile. W naszym zakładzie czynności te wykonujemy za pomocą profesjonalnych urządzeń przez co otrzymują Państwo produkt wykonany z najwyższą precyzją i starannością.


3. Czy można wymienić w rolecie sam materiał/tkaninę?

Tak. W naszym sklepie oferujemy Państwu możliwość zakupu samej tkaniny. Szczegóły tej oferty znajdą Państwo TUTAJ.

4. Roleta krzywo się zwija.

Czasami dzieje się tak w przypadku, gdy roleta jest nieprawidłowo wypoziomowana. Firmy instalatorskie nie zawsze montują okna z najwyższą starannością przez co skrzydło okna może delikatnie odchodzić od pionu w jedną lub drugą stronę. Jeżeli różnica w poziomie jest zbyt duża, aby prosto powiesić roletę sugerujemy zrezygnować z haczyków montażowych dostarczonych wraz z produktem i zakupić płytki montażowe, za pomocą których będziecie mogli Państwo powiesić roletę idealnie prosto.


5. Czy rolety mini można zamocować do ściany?

Tak. Należy wówczas przykręcić uchwyty boczne rolety bezpośrednio do ściany, rezygnując tym samym z opcji montażu za pomocą haczyka. Proszę pamiętać o prawidłowym wypoziomowaniu rolety.

6. Czy posiadacie Państwo rolety do okien z wywietrznikiem?

Oczywiście! Wszystkie rolety mini DecoDesign nadają się do okien z wywietrznikiem. Wystarczy dokupić do rolety specjalne haczyki przedłużające dostępne w naszym sklepie. Za ich pomocą zamontujecie Państwo roletę poniżej wywietrznika. Zamontowana roleta w ten sposób nie traci walorów estetycznych i użytkowych.

7. Jak zamontować roletę mini DecoDesign w oknie nieotwiralnym tzw. fix lub witrynie?

Bardzo prosto! Należy zaopatrzyć się w naszym sklepie w specjalne płytki montażowe. Zapewniają one bezinwazyjny montaż w dowolnym miejscu okna.

8. Czy wykonujemy karnisze na wymiar?

Tak. Wykonujemy taką usługę bezpłatnie po uprzednim poinformowaniu nas w trakcie składania zamówienia o takiej potrzebie.

9. Czy podana długość karnisza dotyczy rurki wraz z zakończeniem?

Nie. Podana długość dotyczy długości samego drążka (rurki) karnisza. Do tej długości należy doliczyć długość dwóch zakończeń z jednej i drugiej strony.

10. Jaka jest najdłuższa rurka karnisza jaką Państwo sprzedajecie?

Najdłuższa rurka jaką jesteśmy w stanie sprzedać w sklepie internetowym to 240cm.

11. Czy wykonujecie Państwo karnisze w kształcie łuku?

Nie oferujemy takiej usługi.

12. Jaka długość karnisza wymaga zastosowania trzeciego dodatkowego wspornika?

Dodatkowy wspornik należy zastosować przy karniszach dłuższych niż 240cm. Jest on zawsze standardowym wyposażeniem naszych karniszy dłuższych niż 240cm.

13. Czy posiadają Państwo w ofercie dłuższe wspornik?

Posiadamy w ofercie przedłużki wsporników. Służą one do przedłużania wsporników o dodatkowe kilka centymetrów.

14. Czy można zamocować karnisz do sufitu?

Tak. Każdy pojedynczy karnisz możemy zamocować do sufitu. Jeżeli chcemy zamontować do sufitu karnisz podwójny wówczas należy zamówić karnisz ze wspornikami sufitowymi.

15. Ile kółek z żabkami jest standardowo na wyposażeniu karnisza?

Każdy karnisz zawiera stosowną ilość kółek z żabkami umożliwiającą ich rozmieszczenia na rurce co 10cm


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji