FAQ

Pytania dotyczące rolet

 1. Jak czyścić rolety?

  Rolety możesz czyścić wilgotną szmatką lub gąbką w taki sposób, aby nie przemoczyć tkaniny. Przemoczenie materiału może spowodować trwałe zabrudzenia w postaci plam, zacieków oraz odkształcić tkaninę w miejscu czyszczenia. Żeby zachować roletę w dobrym stanie, możesz ją regularnie odkurzać za pomocą końcówki szczotkowej odkurzacza. Rolet wykonanych z poliestru nie pierz w pralce ani nie oddawaj do pralni chemicznej.

 2. Czy rolety można zwężać?

  Zwężenie rolety we własnym zakresie jest możliwe, ale odradzamy takie rozwiązanie. Podczas samodzielnego zwężania powstaje ryzyko prucia się tkaniny w miejscu cięcia. Dodatkowo - oprócz tkaniny - należy obciąć rurkę nawojową, a w roletach z linii Lux i Zebra oraz rolety 100% zaciemnienia dodatkowo również metalowe profile.

  W naszym zakładzie czynności te wykonujemy za pomocą profesjonalnych urządzeń, dzięki czemu oferujemy produkt wykonany z najwyższą precyzją i starannością, idealnie wykończony. Do niestandardowych wielkości ram okiennych rekomendujemy zamówienie rolety na wymiar, wtedy zwężanie tkaniny będzie niepotrzebne.

 3. Roleta krzywo się zwija - dlaczego?

  Czasami dzieje się tak w przypadku, gdy roleta jest nieprawidłowo wypoziomowana. Firmy instalatorskie nie zawsze montują okna z najwyższą starannością, przez co skrzydło okna może delikatnie odchodzić od pionu w jedną lub drugą stronę.

  Co w przypadku, gdy różnica w poziomie jest zbyt duża, aby prosto powiesić roletę? Sugerujemy zrezygnowanie z haczyków montażowych dostarczonych wraz z produktem i zakupienie płytek montażowych, za pomocą których można powiesić roletę idealnie prosto. Podczas montażu rolety warto użyć poziomicy - wtedy jest gwarancja, że na pewno zostanie umocowana idealnie.

 4. Dlaczego roleta opada?

  Powodów może być kilka. Najczęściej są to błędy popełniane na etapie montażu lub usterki techniczne. Kluczowe jest zlokalizowanie przyczyny problemu. Sprawdź, czy wszystkie mechanizmy działają prawidłowo: łańcuszek, system mocowania i inne elementy. Poszczególne, pojedyncze części, takie jak: mechanizm, napinacz do łańcucha czy haczyki montażowe możesz zamówić w sekcji akcesoriów do rolet. Samodzielna wymiana zepsutej części nie jest trudna, zajmuje maksymalnie 5 minut.

  Jeżeli nadal nie wiesz, dlaczego roleta sama opada, to być może przyczyna usterki jest inna. Wszystkie rolety DecoDesign obejmuje 2-letnia gwarancja - w razie jakichkolwiek problemów zgłoś nam problem. Gwarancja to podstawa złożenia reklamacji. Pobierz wzór dokumentu z naszej strony i wyślij drogą mailową zgłoszenie wraz z dokumentacją obrazującą usterkę.

 5. Czy rolety mini można zamocować do ściany?

  W naszym asortymencie dostępne są rolety ścienne oraz sufitowe. Różnią się one sposobem montażu. Czy istnieje opcja montażu rolety okiennej typu “mini” w taki sam sposób, jak mocuje się roletę ścienną? Tak. W trakcie montażu rolety okiennej typu “mini” uchwyty boczne rolety należy przykręcić bezpośrednio do ściany, rezygnując tym samym z opcji montażu za pomocą haczyka. Należy również pamiętać o prawidłowym wypoziomowaniu rolety.

 6. Czy posiadacie w sklepie rolety do okien z wywietrznikiem?

  Oczywiście! Wszystkie rolety z linii Mini nadają się do okien z wywietrznikiem. Łatwo poznać produkt z tej kolekcji - szerokość rolety mini jest dopasowana do wymiarów szyby okna (w przypadku rolety ściennej szerokość jest zgodna z całą ramą, a nie szybą okna). Wystarczy dokupić do rolety mini specjalne haczyki przedłużające, dostępne w sekcji akcesoria do rolet. Przy ich pomocy łatwo zamontować roletę poniżej wywietrznika. Montaż haczyków jest całkowicie bezinwazyjny - nie wymaga wiercenia, naruszania struktury okna lub ściany. Jeśli szukasz rolety do okna z wywietrznikiem, to sprawdź kolekcje Dzień i Noc, 100% zaciemnienia, Lux oraz Classic..

 7. Jak zamontować roletę mini DecoDesign w oknie nieotwieralnym tzw. fix lub witrynie?

  Bardzo prosto! Należy zaopatrzyć się w naszym sklepie w specjalne płytki montażowe. Zapewniają one bezinwazyjny montaż, bez wiercenia. Umocowanie polega na przyklejeniu płytki w dowolnym miejscu okna.

  Płytki to produkt z sekcji akcesoriów do rolet dedykowany posiadaczom okien nieuchylnych - zarówno drewnianych, jak i PCV. W skład każdego zestawu wchodzą 2 płytki montażowe oraz 2 taśmy do przyklejenia płytki. Płytki montażowe dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: białym lub ciemnobrązowym.

Pytania dotyczące karniszy

 1. Czy wykonujecie karnisze na wymiar?

  Nie. Sprzedajemy tylko gotowe rozmiary.

 2. Czy podana długość karnisza dotyczy rurki wraz z zakończeniem?

  Nie. Podana długość dotyczy długości samego drążka (rurki) karnisza. Do tej długości należy doliczyć dodatkowo jeszcze długość dwóch zakończeń.

 3. Jaka jest najdłuższa rurka karnisza jaką sprzedajecie?

  Najdłuższa rurka karnisza, która jest dostępna w ofercie naszego sklepu internetowego, to 240 centymetrów. Istnieje również opcja zamówienia karnisza w innym, niestandardowym wymiarze. Wykonujemy tę usługę bezpłatnie, klient ponosi tylko koszt wynikający z ceny karnisza.

 4. Czy wykonujecie Państwo karnisze w kształcie łuku?

  W naszej ofercie nie ma takiego produktu.

 5. Jaka długość karnisza wymaga zastosowania trzeciego dodatkowego wspornika?

  Dodatkowy wspornik należy zastosować przy karniszach dłuższych niż 240 cm. Jest on zawsze standardowym wyposażeniem naszych karniszy dłuższych niż 240 cm.

 6. Czy posiadają Państwo w ofercie dłuższe wsporniki?

  Posiadamy w ofercie przedłużki wsporników. Służą one do przedłużania wsporników o kilka dodatkowych centymetrów.

 7. Czy można zamocować karnisz do sufitu?

  Tak. Każdy pojedynczy karnisz można zamocować do sufitu. Jeżeli chcesz zamontować do sufitu karnisz podwójny, to należy zamówić model ze wspornikami sufitowymi. Istnieje również opcja zamówienia wyłącznie wspornika sufitowego - taki produkt znajduje się w sekcji akcesoriów do karniszy.

 8. Ile kółek z żabkami jest standardowo na wyposażeniu karnisza?

  Każdy karnisz zawiera odpowiednią liczbę cichych kółek z żabkami, umożliwiającą ich rozmieszczenie na rurce co 10 centymetrów. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych kółek lub te dołączone do karnisza się zgubiły, to zamów komplet kółek z żabkami - produkt znajduje się w sekcji akcesoriów do karniszy.